Кошничката е празна!
Најпродавани

Corratec X-Vert Expert 29"

Corratec X-Vert Expert 29"
Бренд: Corratec
Код на производот: Corratec
Достапност: 2
49,000ден.
31,850ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   
Од овој модел имаме уште само 1 големина: М!
Одлична цена со 35% ПОПУСТ!!!


Како и секогаш: одличен соодонос на цена со перформанси кај германскиот CORRATEC!
 
Спецификација:
Рам: X Vert 29er EXPERT
Амортизер: RST Aerial 100mm (воздух!)
Заден менувач: Shimano DEORE 9s Shadow (27 брзини !)
Преден менувач: Shimano ALIVIO 3x9
Пренос: Shimano ALIVIO
Кочници: хидраулика Tektro HDM285 180mm/160mm (хидраулика диск!)
Пренос: Shimano ALIVIO 40/30/22
Касета: Shimano CS-HG300-9 11-36
Ланец: KMC X9
Тркала: ZZYZX 29er
Гми: Continental RaceKing 2.2.
Седло: corratec Sport Saddle
Колче: ZZYZX Alloy Twin Bolt
Стем: ZZYZX 6 Series 3D Forged
Волан: ZZYZX 6 Series XC | 720 mm
Тежина: 13.99 кг !

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Corratec X-Vert Expert, 29"