Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Trilogy Grid TS SS

Millet Trilogy Grid TS SS
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 10
2,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Маичка - основен слој со двојна плетка за брз пренос на влага/пот - посветена за вертикалниот свет. Креирана со POLARTEC® POWER GRID™ LIGHT со плетка наменета за перформанси, која многу брзо ја исфрла потта за брзо сушење! BLUESIGN®-сертифицираниот POLYGIENE® третман, го спречува развојот на бактерии при интензивни активности и со тоа го спречува ширењето на лош мирис. Маицата има спортска ергономија со спој без шавови на рамењата за целосен комфор. Дизајнирана со 80% рециклирани влакна, Трилогија серијата на маички е LOW IMPACT™ дизајн.

Посебно препорачано за: алпинизам

Спецификација:
Атлетски фит, Flex Comfort™ крој
Ексклузивна графика со логото на „Трилогија“
„V“ врат

Материјали:
Polartec® Powergrid Light
100% Polyester

Тежина: 140 gr

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet trilogy ts ss grid