Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Fitz Roy

Millet Fitz Roy
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 2
8,500ден.
5,950ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само една големина: Ѕ!
Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!!


Ова е најуниверзалната јакна од серијата за планинарење на Millet - со одлична цена за перформансите! Креирана со мекиот и лесен DRYEDGE™ ALL WEATHER материјал, кој е исто така и зајакнат за да биде отпорен од износување и кинење. Оваа јакна, завзема мал простор кога е спакувана во ранецот и е подготвена да ве заштити од надоаѓачкото невреме. Регуларниот фит овозможува комфор, а ергономскиот дизајн, голема слобода во движење и во делот на ракавите.

Препорачано за: пристап пред искачувања, планинарење...

Спецификација:
Flex Comfort™ ергономски комфор со слобода во движење кај ракавите
Интегрирана капуљача
Отвори под рацете за подобра вентилација - на патент
2 џеба
Главен целосен патент
Подесување на ширина околу половината и околу рацете

Материјали:
Dryedge™ All Weather 2,5L
Водоотпорност: 10 000Mm
Дишливост: 10 000 G/M²/24H
100% Polyamide

Тежина:
440 gr

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet fitz roy