Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet High Route GTX

Millet High Route GTX
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 2
12,500ден.
8,750ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само 2 големини: 42 и 46!
Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!!

Модел наменет за планинарење - брзо движење по стрмен терен. Користењето на нубук кожа и конструираниот полуригиден флекс, даваат убав микс на класика и одличен комфор. Водоодбивниот тремтан на кожата, во комбинација со водоотпорната и дишечка GORE-TEX® мембрана, овозможуваат заштита од влага и во подолги тури. ALPINE TREK FIT™ овозможува комфор, штитејќи го стопалото од точки на притисок околу зглобот, страните и прстите.

Препорачано за: планинарење

Спецификација:
Водоодбивна Нубук кожа
Многу комфорен фит со полуригиден флекс - компатибилно со класични дерези и дрезги
Водоотпорна и дишечка GORE-TEX® мембрана
Потпора/заштита за глуждот; прецизно заврзување
Гума како заштита над прстите - од удари, триење, износување
Издржлив Вибрам ѓон со добро триење

Материјали:
Нубук водоодбивно третирана
AFC System™
GORE-TEX® membrane
потпора : EVA. Trident® Heel
Ѓон: Vibram® Winkler Evo
Компактен фит / полу-ригиден флекс

Тежина:
550 gr

Видео:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet high route gtx