Кошничката е празна!
Најпродавани

2019 Bianchi Duel 29S

2019 Bianchi Duel 29S
Бренд: Bianchi
Код на производот: Bianchi
Достапност: 10
37,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Модел за 2019 година!
Промотивно достапен во сите големини - од 14 септември!
За промотивна цена, контактирајте не’ на: info@outdoor.mk

Одберете и Вие - Бјанки!
Одберете и Вие - повеќе од 130 години италијанска традиција и пасија во велосипедизмот!

Спецификација:
Рам Duel 29" алу, 1.1/8" HT, BSA 68mm
Амортизер SR Suntour XCM HLO DS 29" 100mm
Гарнитура Fsa TH888
Шифтери Shimano SL-M2000 3x9sp (27 брзини!!!)
Заден менувач Shimano ACERA RD-M3000 9sp
Преден менувач Shimano FD-M2000
Пренос Shimano FC-MT100 40x30x22T, должина на курбла: 170mm за S/M големини, 175mm за L/XL големини
Средна осовина Shimano BB-UN100
Ланец Kmc HV900 9sp
Касета Shimano HG200-9, 11-13-15-17-20-23-26-30-36T
Кочници Shimano BR-MT200 (хидраулични диск кочници!!!)
Тркала AlexRims DP2.5
Предна главина Formula CL-1422
Задна главина Formula CL-1420
Гуми Kenda Honey Badger XC 29x2.20
Стем Tec 3D forged alloy 6061, +/-7°, 1.1/8", диам. 31.8mm
Волан Tec PG Alloy 6061, ширина 720mm, диам. 31,8mm
Грипови T-one T-GP48B
Колче Tec Al2014 shaft, алу. глава, диам. 27,2mm
Седло Tec Rector
Ротори Shimano SM-RT10, 160mm front & rear, Center Lock

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: bianchi duel