Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Ubic 45 MBS

Millet Ubic 45 MBS
Millet Ubic 45 MBS Millet Ubic 45 MBS
Бренд: Millet
Код на производот: millet
Достапност: 3
10,900ден.
8,170ден.
 
   - ИЛИ -   

UBIC серијата на ранци на Millet сe најпродаваните модели на ранци кај нас! Многу практични модели со убав избор на џебови, отвори, гуртни... За лесно пакување по Ваш личен вкус/избор!
MBS моделите пак од оваа серија се со посебен елемент за дополнителен комфор и слобода на движење. MBS што е кратенка за Mobility Back System, е систем со кој гуртните за затегнување/поставување на ранецот околу половината, во делот зад грбот имаат можност да ротираат со секое движење на грбот во страна, со што полесно се распределува товарот од ранецот. Ранецот има многу компактен лик, бидејќи сите џебови се „сокриени“ кога не се користат...

Волумен:  45 литри
Висина на грб: 46 сантиметри
Тежина: 1310 грама

-Долен дел кој се одвојува со патент од горниот/поголем дел,
-Растеглив патент од предната страна – на патент, растегливи странични џебови од кои еден и на патент, џебови на патент во капата,
-голем избор на гуртни за поставување на опрема на различни места од надвор на ранецот,
-компатибилност со систем/резервоар за хидратација,
-покривка за заштита од дожд,

Материјали
N 210D HONEYCOMB 3LINE//Waterproofness 1000mm //100% POLYAMIDE
N 420D OXFORD HD SD//Waterproofness 1000mm //100% POLYAMIDE
P 600D OXFORD//Waterproofness 1000 PU WR//100% POLYESTER
P 1200D //0//100% POLYESTER
мембрана : N 210D 113T//Waterproofness 1000 mm ISO 811//100% POLYAMIDE

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet, ubic