Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Art Deco 3

Romet Art Deco 3
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 2
21,700ден.
17,350ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Женски градски велосипед
Промотивна цена со 20% ПОПУСТ!!!

 
Почитувани, со големо задоволство Ве информираме, дека започнуваме соработка со уште еден докажан бренд, со голема традиција во велосипедизмот: полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
тркало: 28
рам: алуминиум 6061
вилушка - со амортизер
шифтери: Shimano Nexus 3 speed
пренос: Cyclone CTL 38T 170 mm
задна/предна кочница: torpedo/ V-brake
задна/предна главина: Shimano Nexus 3 / JoyTech JY-733
гуми: 28×1,75
седло: Romet city
колче - со амортизер
стем - со подесување на агол
задни и предно светло: JY-532 3-LED, на батерии
тежина: 17.2 кг

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, art deco