Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Orkan 2M

Romet Orkan 2M
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 2
23,200ден.
18,550ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Промотивна цена со 20% ПОПУСТ!!!

Почитувани, со големо задоволство Ве информираме, дека започнуваме соработка со уште еден докажан бренд, со голема традиција во велосипедизмот: полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација на овој модел:
тркало: 28
рам: алуминиум 6061
амортизер: SR Suntour M3010-P
шифтери заден / преден: Shimano ST-EF510 8 speed/Shimano ST-EF510 3 speed
заден менувач: Shimano ACERA RDM-360 (24 брзини)
преден менувач: Shimano Tourney FD-TY510
касета: Shimano CS-HG200 12-32T 8 speed
пренос: Shimano Tourney FC-TY301 48/38/28 170 mm
кочници: V-brake
главини: Shimano Tourney FH-TX500/Shimano Tourney HB-TX500
гуми: 700×38
волан: Romet алуминиум 680 мм
стем: Romet TDS-D299 105 мм
колче: Romet алуминиум 31,6 мм 350 мм
тежина: 13.9 кг

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу: