Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Rambler R9.3

Romet Rambler R9.3
Romet Rambler R9.3 Romet Rambler R9.3 Romet Rambler R9.3
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 2
29,000ден.
23,200ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   
Промотивна цена со 20% ПОПУСТ!!!
 
Почитувани, со големо задоволство Ве информираме, дека започнуваме соработка со уште еден докажан бренд, со голема традиција во велосипедизмот: полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација на овој модел:
тркало: 29
рам: алуминиум 6061 X-lite
амортизер: SR Suntour XCT DS. HLO
заден менувач: Shimano ACERA RD-M3000
преден менувач: Shimano Tourney TY-700
шифтери: Shimano ST-EF505 8х3sp (24 брзини!)
касета: Shimano CS-HG200 11-32T 8ѕр
пренос: Shimano FC-TY301 42/34/24T 170 мм
кочници: Shimano BL-MT200 (хидраулични диск кочници!)
главини: Shimano Tourney FH-TX505 алуминиум
гуми: 29x2,1
вола: Romet алуминиум MTB-AL.300 FOV 720мм
стем: Romet алуминиум MASD6179 90мм
седло: Romet MTB
колче: Romet алуминиум MSP-AM009 31,6мм 350мм
тежина: 14к

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, rambler