Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Mustang M2

Romet Mustang M2
Romet Mustang M2 Romet Mustang M2 Romet Mustang M2
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 4
36,000ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Планински велосипед со одлични карактеристики!
Лесна алуминиумска рамка, 27-брзини (Деоре), хидраулични диск кочници...

Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација на овој модел:
Големина на тркала: 29 инчи
Материјал на рам: алуминиум 6061 X-lite
Достапни големини на рам: 17" / 19" / 21"
Амортизер: SR Suntour XCT DS. HLO
Број на брзини: 27
Шифтери задни/ предни: Shimano Altus SL-M2010 9 speed, Shimano Altus SL-M2010 3 speed
Менувачи задни/предни: Shimano DEORE RD-M592 Shadow, Shimano Altus FD-M2000
Касета: Shimano CS-HG200 11-34T 9 speed
Пренос: Shimano FC-MT101 40/30/22T 
Кочници: Shimano BL-MT200 (хидраулика!)
Главини предна/задна: Shimano Tourney FH-TX505 aluminium, Shimano Tourney HB-TX505 aluminium
Гуми: Michelin Country Grip'R 29×2,1
Волан: Romet aluminium MTB-AL.300 FOV 720 mm
Стем: Romet aluminium MASD6179 90 mm
Седло: Romet MTB
Колче: Romet aluminium MSP-AM009 31,6 mm 350 mm
Педали: FR-971
Тежина: 13.9 kg

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, mustang