Кошничката е празна!
Најпродавани

2020 Gaerne G. Tornado Carbon 8.0

2020 Gaerne G. Tornado Carbon 8.0
2020 Gaerne G. Tornado Carbon 8.0 2020 Gaerne G. Tornado Carbon 8.0 2020 Gaerne G. Tornado Carbon 8.0
Бренд: Gaerne
Код на производот: gaerne
Достапност: 3
9,500ден.

Достапни опции


* EU број:

 
   - ИЛИ -   

Патики за друмски велосипедизам
Произведени во Италија - од Герне (Gaerne)
Достапни од почетокот на мај. Резервации на: info@outdoor.mk

За моделот:
Ова е веќе докажан модел на Герне, со одличен однос на цена/квалитет: Боа систем на стегање со доживотна гаранција, карбонска основа со одличен индекс на крутост 8 - за што подобра искористиливост на вложената енергија при педалирањето...
 

За компанијата:
„Кој ќе ги носи нашите патики, треба да биде горд - затоа што нашето име значи квалитет без компромис“
Основана во 1962 година, од страна на Ернесто Гацола, Герне до ден-денес е пример за префинетост и за тоа што навистина значи тоа „Направено во Италија“! 
Вештина на врвни мајстори, ригорозна селекција на материјали и бескомпромисност во квалитетот, иновација и дизајн на нови и оригинални решенија: ова е философијата на брендот кој низ својата историја ја има основата на континуиран моментум и иновација, а резултат пак на тоа е меѓународен успех на производите и италијанскиот стил!


За БОА системот во овој модел
Не секој систем на затенување со салја е ист! Впрочем разликите се големи!
БОА системот доаѓа со доживотна гаранција и е репер за тие кои го имитираат, но не го достигнуваат ;)
БОА системот во овој модел овозможува вртење на стегата во еден правец: вртењето е кон напред и од двете страни - и служи за затегнување. За олабавување или соблекување на патиката, стегата само треба да се извлече нанадвор и со тоа се олабавува целиот систем/сајла.


За ѓонот:
GAERNE EPS CARBON POWER SOLE 8.0
Овој ѓон е направен од комбинација од најлон и карбон - кој гарантира оптимална крутост.
Малата дебелина гарантира кружно педалирање без губиток на енергија. Стабилноста на стопалото е зголемена благодарение на специјалната форма, а 5те канали за вентилација овозможуваат свежина внатре во патиката, а исто така има и додатоци во делот под прстите и петата кои штитат од пролизгување при одење. Задниот додаток може да се менува откако ќе се истроши. Позицијата на клитот може да се менува за дополнителни 9мм од претходните решенија, а во тој дел од ѓонот, исцртана е и скала со мерки по кои може да се запомни позицијата на клитот при неговото поместување/подесување како и менување. 
Ова е ѓон со одличен индекс на крутост 8.


За влошката:
Во овој модел се користи анатомска, перфорирана влошка - за оптимален комфор и вентилација.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: gaerne, carbon, tornado