Кошничката е празна!
Најпродавани

Trimm Balance red

Trimm Balance red
Бренд: Trelock
Код на производот: trimm
Достапност: 9
4,000ден.
 
   - ИЛИ -   

Еден од најпродаваните и посакувани модели на вреќи за спиење кај нас: среќни корисници помеѓу многу планинари, алпинисти, спасители, патувачи... 
Комфорна вреќа за спиење со мала тежина за соодветниот температурен опсег - со одлични изолациони перформанси!

Материјал:
надворешен дел: 100 % најлон - Diamond DWR (водо-одбивен); 
внатрешен дел: 100 % PES pongee; 

Ширина: 80 / 50 cm; 
изолација: 300 g/m2 (2x150 g/m2) Thermolite Quallo7
големина кога е спакувана: 18 x 34 / 24цм

Тежина:
1.55кг

Температурен опсег:
комфор -2°C, лимит -8°C, екстрем -25°C

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: trimm, balance