Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Friction

Millet Friction
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 8
7,200ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

Издржлива, универзална и комфорна ниска чевла за планинарење од т.н. „серија за пристап“.

Повеќе инфо од производителот:

  • Low-cut upper in reinforced leather
  • Ergonomic Approach Fit
  • Unrestrained flex
  • Quick, precise lacing system
  • Rubber rand at toe and heel
  • Reinforced toe area
  • Dual-density midsole for shock damping
  • Hygiene insole with shock-damping, dual-material footbed
  • Vibram® Multigrip coloured outsole with Climbing Zone for toe grip.

Технологии:

  • Semelle Vibram® Friction ECOSTEP
  • Eva Micro RECYCLED
  • 1.8 Split leather WR
  • APPROACH FIT
  • FLUID FLEX
     

Тежина: 480 грама за УК8 големина

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet, Friction