Кошничката е празна!
Outdoor.mk препорачува

Опрема

Оптимизирано пребарување

Листа Табела
Прикажи:
Подреди по:
Овој модел е предвиден и за долги планинарски тури и алпинистички пристапи - со соодветна поткрепа н..
11,500ден.
Резервен пар корпи за ски/планинарски стапчиња со 100мм големина. ..
400ден.
Докажан алпинистички модел, за сериозни, комплексни планински авантури, дизајниран да биде со мала т..
8,100ден.
Најновата верзија на најпродаваниот и наградуван модел на челна лампа на Black Diamond - сега веќе с..
2,500ден.
Најновата верзија на најпродаваниот и наградуван модел на челна лампа на Black Diamond - сега веќе с..
2,500ден.
Најновата верзија на моделот „Спот“, од американската компанина Блек Дајмонд, сега доаѓа надгра..
2,700ден.
Најновата верзија на моделот „Спот“, од американската компанина Блек Дајмонд, сега доаѓа надгра..
2,700ден.
Најновата верзија на моделот „Спот“, од американската компанина Блек Дајмонд, сега доаѓа надграден с..
2,700ден.
Моќна! Дизајнирана специјално за планински тркачи! Новата лампа, Спринтер 500, е направена да бид..
4,900ден.
За корисник кој сака сериозни технички перформанси, но исто така и мал, компактен уред, кој е и штед..
4,300ден.
Овој модел има одлична издржливост, влечејќи ја својата инспирација од препознатливите торби за извл..
6,900ден.
3-делни телескопски штеки за планинарење, за целосна сигурност и лесно, а долготрајно решение за под..
4,450ден.
Овој модел ќе биде достапен од средината на октомври. Резервации: info@outdoor.mk 3-делни планин..
3,700ден.
Овој модел ќе биде достапен од средината на октомври. Резервации: info@outdoor.mk 3-делни планин..
3,700ден.
Модел: Ferino Agile 25. Овој ранец е дизајниран конкретно за лесно планинарење: вистински пример ..
7,500ден.
Модел: Ferino Agile 45. Овој ранец е дизајниран конкретно за лесно планинарење: вистински пример ..
8,500ден.
Ферино Алта Виа 45 е идеален ранец за планинарење, со бројни џебови и оддели за подобро пакување и р..
6,500ден.
Модел: Ferrino Core 30 Ова е Модел со среден капацитет, наменет да биде Ваш придружник во Вашите ..
3,800ден.
Модел: Ferrino Finisterre 40 Lady 40-литарски ранец, со женска ергономија, кој со својот волумен,..
8,000ден.
Модел: Ferrino Finisterre 48 40-литарски ранец, кој со својот волумен, компактен дизајн и инкорпо..
8,500ден.
Модел: Ferrino Fission 28 Ова е модел со среден капацитет, кој е наменет да биде придружник во Ва..
4,800ден.
Овој производ ќе биде достапен од 23ти февруари Резервации со промотивен попуст од 20%: info@outdoo..
20,500ден.
Модел: Ferrino Mizar 18 Ова е Модел наменет да биде Ваш придружник во Вашите секојдневни работни ..
2,900ден.
Модел: Ferino Mustang. Ова е технички, лесен и сестран модел на стапчиња за планинарење и ски алп..
4,200ден.
Подметач од полиетиленска пена Од долната страна, подметачот има додаден алуминизиран слој за доп..
1,500ден.
Модел: Ferrino Nordend Камашни произведени од Cordura® и JaquardWeave 500D, со „лепени“ шевови. П..
2,700ден.
Модел: Ferrino Overland 65+10 Ова е модел со голем капацитет, кој е наменет да биде придружник во..
11,500ден.
Модел: Ferrino Rider Pro. Ова е фолија за бивакување со термоизолациони карактеристики - алуминиз..
2,600ден.
Модел: Ferrino Rocker 25 Сенаменски, 25-литарски ранец, одличен како за патување, така и за лесни..
3,500ден.
Модел: Ferrino Rocker 25 Сенаменски, 25-литарски ранец, одличен како за патување, така и за лесни..
3,500ден.
Ферино Триоле 25+3 е лесен ранец, кој со својот волумен ќе биде есенцијален дел од опремата на секој..
7,200ден.
Ферино Триоле 28+3 е лесен ранец со женска конструкција, кој со својот волумен ќе биде есенцијален д..
7,200ден.
Овој производ ќе биде достапен од септември. Резервации со промотивен попуст од 20%: info@outdoor.m..
7,500ден.
Ферино Триоле 43+5 е посветен на дамите: со посебна форма и дизајн, како и конструкција на гурт..
8,000ден.
Ферино Триоле 48+5 е идеален ранец за планински авантури во текот на целата година, комплетиран со м..
8,500ден.
Монте Роса Дрезги, кои произлегуваат од партнерството помеѓу италијанската компанија Гривел и франц..
9,900ден.
Mountain Runner Evo 10 е најновиот модел на ранец за планинско трчање на италијанската компанија Гри..
5,400ден.
Ранец од американската компанија К2 - многу практичен, за патување и секојдневни активности/потреби...
5,500ден.
Боца со специјален микс на гасови за да може да се готви и на планина на ниски температури. 230 гра..
370ден.
Повелете и придружете ни се на масата! Стена е горилник кој е многу едноставен за користење, тивок ..
2,200ден.
Овој производ ќе биде достапен од 10ти ноември! Издржлив експедициски термос. „TrailBreak EX“ е н..
2,450ден.
Овој 4-сезонски термос е со двоен ѕид и направен е од издржлив нерѓосувачки челик. Благодарение на н..
1,400ден.
Овој 4-сезонски термос е со двоен ѕид и направен е од издржлив нерѓосувачки челик. Благодарение на н..
1,550ден.
Компактен сет дизајниран од Николај Виг Хансен кој содржи: сад од 400мл со поклопец, сад од 200мл и ..
930ден.
Надворешен дел: 100% polyester, 4000mm H2O Внатрешен дел: дишечки WR 100% polyester Подлога: 100% ..
11,500ден.
Ултралесна вреќа за спиење со неверојатно мал волумен и тежина! Дефинитивно ќе ги задоволи сите ава..
4,700ден.
Лесен, анатомски подметач на самонадувување, со уникатна структура, во комбинација со странични..
3,600ден.
Подметач на надувување со одлична термална изолација и потпора, а мал волумен при пакувањето. Благо..
5,300ден.
Од надвор: 100% polyester, 4 000 mm H2O, Подлога: 100% nylon PU 10 000 mm H2O, Конструкција: Duraw..
7,900ден.
Одличен однос на перформанси (температурен опсег/тежина) и цена! Ширина: 85 / 58 cm;  изола..
4,500ден.