BD Oz Alpine Quickdraw
Кошничката е празна!
Најпродавани

BD Oz Alpine Quickdraw

BD Oz Alpine Quickdraw
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 10
1,650ден.
 
   - ИЛИ -   

Одличен комплет за обезбедување при качување на мраз, алпинистички насоки и качување во традиционален и чист стил. Мултифункционална комбинација на два карабинери и гуртна од 60цм и тоа не било кои: лесните Oz карабинери со вратичка од жичка и клун кој е обезбеден да не се закачува на клинови или гуртни, а гуртната е ултра познатата БД гуртна од Dynex материјал која е исто така лесна, отпорна на триење и која апсорбира помалку вода од најлонските, што ја прави идеална за „алпски“ средини.

Тежина: 75 грама
За карабинерите:
Сила со затворена вратичка: 20kN
Сила во помала оска: 7kN
Сила со отворена вратичка: 7kN
Отвор на вратичка: 22мм

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Oz Alpine Quickdraw