Black Diamond Spot 350 white
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Spot 350 white

Black Diamond Spot 350 white
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 3
2,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Најновата верзија на најпродаваниот и наградуван модел на челна лампа на Black Diamond - сега веќе со 350 лумени, со осветлување до 86 метри!

Spot 350 – сега со уште покомпактен дизајн, апдејтуван интерфејс и подобрени леќи со кои се штеди и на батерија.

PowerTap™ технологијата овозможува моментално менување на програма на целосна или намалена моќност, а меморијата на осветлувањето овозможува да се вклучува и исклучува челната лампа на одредена посакувана моќност, без притоа да се вклучува прво најсилното светло.

Поставките вклучуваат: целосна моќност со можност за осветлување во далечина или близина; опција за прецизно намалување на јачината на светлината; трепкање, црвено светло и заклучување; 6 нивоа на прикажување на јачината на батеријата...

Водоотпорност: IPX8 – ниво на водоотпорност кое овозможува користење на челната лампа при потопување на 1.1 метар под вода во траење од 30 минути!

Лумени :   350 лумени:
Тежина со батерии :   86 грама
Максимално осветлување :   [највисоко ниво] 86 метри, [најниско] 8 м.
IPX ниво на водоотпорност :   IPX 8
Батерии :   3 AAA (вклучени во пакетот)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, spot