Black Diamond Cosmo 300lm violet
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Cosmo 300lm violet

Black Diamond Cosmo 300lm violet
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
1,900ден.
 
   - ИЛИ -   

Најновата верзија на моделот Космо од американската компанија Блек Дајмонд - сега со 300 лумени и осветлување до 75 метри!

Со ново, компактно тело за подобра ергономија, како и помал профил - за подобар баланс, но и подобар интерфејс, за побрза и полесна работа и менување на функциите. Секако и оваа верзија е целосно водоотпорна и продолжува да свети и во најсилните невремиња!

-Црвеното светло, за работа во шатор/камп, има функции на димер и трепкање и се пристапува до него - без да се поминува низ функциите на белото светло,
-лампата користи 3 ААА батерии (доаѓаат како дел од сетот при купувањето),
-Белото светло исто така има димер и трепкањек како функции, но и подолго и пократко осветлување, како и заклучување (за да не се трошат батерии, при несакано стискање на копчето во ранецот),
-IPX8 класа на водоотпорност: лампата може да се користи под вода до 1.1 метар во период од 30 минути. Ако биде потопена во вода, во внатрешноста може да навлезе вода, но таа продолжува да работи и при тоа, подоцна треба целосно да биде исушена, пред повторното користење...

Тежина со батерии: 83 грама

Максимално осветлување при различни нивоа:
Највисоко ниво - 75 метри и најниско - 8 метри
(во сите нив, може да се користи и димер за уште попрецизно подесување на потребната сила)

Максимално траење на батериите при различни нивоа:
При највисоко - 4.5 часа, а при најниско - 200 часа

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, cosmo