Black Diamond Crew
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Crew

Black Diamond Crew
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 10
7,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Со исто ниво на издржливост, како нивната муза (моделот Guide), овој модел - Crew нуди исто така водоотпорност со користење на соодветна ГореТекс мембрана, со нешто пониска температурна заштита:

Температурен опсег: -20/-4 ºC
Тежина (просечна): 320 грама

Основни карактиеристики:
-100% водоотпорна и дишлива ГореТекс мембрана во комбинација со "Plis Warm" технологија
-Растеглив во сите правци, плетен најлон - отпорен на триење и износување
-Постава кај овој модел е фиксна: 170-грамска ПримаЛофт, како и 100-грамска полареста постава
-Козја кожа за одличен грип и долг животен век на производот
-Заштитни вметоци над прстите - за заштита од удар при скијањето..

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, crew