Black Diamond Recon
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Recon

Black Diamond Recon
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 10
5,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Нов модел во фрирајд серијата на американската компанија Блек Дајмонд!

Температурен опсег: -24/-12 °C
Тежина (просечна): 220 грама

Дизајнирани да Ви нудат топлина во постудените денови, во овој случај се работи за модел, кој е комбинација на ПримаЛофт материјалот за термо изолација, со БДДрај водоотпорната мембрана на Блек Дајмонд. 

Основни карактеристики:
- 100% водоотпорна мембрана БДДрај
- Два слоја на 170-грамски ПримаЛофт Голд термоизолационен материјал од задната/горната страна на раката (340-грамска изолација)
- 170-грамска ПримаЛофт Голд изолација на дланката
- Козја кожа за подобрен грип и издржливост - во делот на дланката
- Пертекс Шилд материјал во продолжетоците кои доаѓаат над ракавите од јакната...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, recon