Black Diamond Mont Blanc
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Mont Blanc

Black Diamond Mont Blanc
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Влечејќи инспирација од легендарната УТМБ планинска трка, Мон Блан ракавиците се дизајнирани да одбиваат лесно непријатно време, како и да овозможат ефикасна дишливост при активности со силно темпо!

Температурен опсег: -4/4 °C
Тежина (просечна): 56 грама

Основни карактеристики:
- Водоодбивен, растеглив надворешен слој
- Дишлив слој кај дланката, со силиконизирана шара за подобар грип
- Во врвовите на палецот и показалецот има вметоци кои овозможуваат користење на овие ракавици на екран на допир (на пример Вашиот телефон), без да имате потреба со тоа да ги тргнете ракавиците и да ги изложите рацете на студеното време...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, mont blanc