Black Diamond Sprinter 500
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Sprinter 500

Black Diamond Sprinter 500
Black Diamond Sprinter 500 Black Diamond Sprinter 500 Black Diamond Sprinter 500 Black Diamond Sprinter 500 Black Diamond Sprinter 500
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 4
4,900ден.
 
   - ИЛИ -   

Моќна! Дизајнирана специјално за планински тркачи!

Новата лампа, Спринтер 500, е направена да биде Ваш партнер во било каква акција: од урбани трчања во раните утрински часови, до планински авантури во текот на целата ноќ. Многу тенка, компактна и добро избалансирана, таа нуди 500 лумени во своето највисоко ниво, овозможувајќи им максимална флексибилност на тркачите, бидејќи е направена да биде компатибилна со литиум-ионските батерии на Блек Дајмонд, кои можете да ги полните (од кои 1800 литиум-ионскиот модел доаѓа во сет со лампата!) или пак можете да користите и три ААА алкални батерии по избор/потреба. 

Спринтер 500 доаѓа со перфориран ластик, што ја подобрува дишливоста, а горниот ластик, може лесно да се додаде/тргне - по лична потреба/вкус.

Ова е премиум модел на Блек Дајмонд - направен да биде Ваш партнер во трчањето многу рано наутро или пак и долго откако ќе зајде Сонцето!

На кратко по некој детал:
Батерии: 3 ААА или БД 1800 (вклучена во сет со лампата)
Водоотпорност: IPX4 класа
Лумени: 500
Микро-УСБ порт во задниот оддел на батеријата, за лесно полнење; црвено, задно, трепкачко светло, кое може да се програмира - за зголемина видливост; покажувач на силата на батеријата, преку 3 ЛЕДа со 6 сетинзи; програма за инстантно преминување помеѓу целосна и намалена моќност; менлива моќност на полното светло и трепкањето; дигитално заклучување кое спречува несакано вклучување на лампата...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, sprinter 500