Black Diamond Spot 400 Bordeaux
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Spot 400 Bordeaux

Black Diamond Spot 400 Bordeaux
Black Diamond Spot 400 Bordeaux Black Diamond Spot 400 Bordeaux Black Diamond Spot 400 Bordeaux Black Diamond Spot 400 Bordeaux
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 3
2,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Најновата верзија на моделот „Спот“, од американската компанина Блек Дајмонд, сега доаѓа надграден со 400 лумени, но и подеднакво важно: со двоен начин на напојување - ААА батерии како до сега или и избор на батерија на полнење со 1500mAh лиутим-jонска батерија.

Ова е понапреден модел, низ кој се поминува низ функциите со користење на едно копче/прекинувач и наменет е за корисник, кој сака едноставен уред, отпорен на временски влијанија и со осветлување во опсег до 100 метри.

Двоен начин на напојување:
во сетот доаѓаат како и до сега со челните лампи на БД - со 3 ААА батерии. Но, овие најнови модели на челни лампи на БД, имате можност да ги користите и со батерија на полнење (моделот на батерија на полнење: БД1500), која може дополнително да се купи во нашиот продажен центар и која доаѓа во сет со полнач.

Нова моќност: Спот сега има 400 лумени!

Програмите: со едно пристискање на копче, се поминува низ програми на целосна светлина, димер, функција на трепкање, црвена светлина за во камп/шатор, заклучување...

Овој модел доаѓа и со програма за зачувување/помнење на последната користена сила на светлина. Со следното вклучување на лампата, таа ќе биде и Вашата сила на светлина, без да имате потреба од повторно користење на димерот.

IPX8: ниво на водоотпосност кое значи дека лампата може да остане целосно потопена под вода и до 30 минути на длабочина до 1.1 метар.

Програма за заклучување на лампата: со оваа функција се штитите од несакано вклучување на лампатат при нејзин транспорт на пример во ранецот, со што се штитите од несакано трошење на батериите.
Исто така, во уредот постои мерач на јачината на батериите...

Тежина:
77.5 грама - кога би се користела со 3 ААА батерии
72 грама - кога би се користела со БД1500 батеријата на полнење
44.5 грама - тежина без батерии

Осветлување до:
100 метри - при најсилна светлина
12 метри - при најслаба светлина

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, spot