Black Diamond Dawn Patrol Amber
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Dawn Patrol Amber

Black Diamond Dawn Patrol Amber
Black Diamond Dawn Patrol Amber Black Diamond Dawn Patrol Amber Black Diamond Dawn Patrol Amber Black Diamond Dawn Patrol Amber Black Diamond Dawn Patrol Amber
Бренд: Black Diamond
Код на производот: black diamond
Достапност: 2
9,300ден.
 
   - ИЛИ -   

Најновата верзија на моделот на ранец за скијање: 

Black Diamond Dawn Patrol

Ова е модел на ранец кон кој Блек Дајмонд влегува со посебна пасија при неговото дизајнирање. Модел кој е поврзан со нивната авантуристичката пасија, на заминување на скијање во текот на раните утрински часови (комбинација од турни скијање и фрирајд) - за да можат исполнети да си дојдат на работа. Од таму и името „Патрола во зора“ на овој модел.

Ранецот со својот волумен од 25Л е доволно голем да собере храна, вода, дополнителен слој на облека, опрема - доволни и за пократки авантури и надвор од ски-патеките.

Тој ги има сите основни потребштини за да ги задоволи навистина посветените скијачи: лесене , изработен од рецликлиран материјал, има џеб за сет на опрема за лавинска безбедност (лопада, сонда), џеб на прерамките кој е со термо-изолација - наменет да собере шише со течност за рехидратиација или радио станица, џеб во гуртните околу половината за поставување на крзната за скијање на пример - кога би почнале со спустот, надворешни системи за врзување на скии, борд, шлем, цепин...

Секако - овој ранец има и одличен фит, кој ги следи контурите на вашето тело, а од задната страна, таа која доаѓа во допир со грбот има и патент за отворање на ранецот - за да може на пример во некои ситуации, да го симнете ранецот на снегот со надворешната страна, а таа која доаѓа во контакт со грбот, да остане сува.

Тежина: 1.16кг
Материјали: Рециклиран 840D полиестер и 210D рипстоп најлон

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond, dawn patrol