Black Diamond Mercury Mitt
Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Mercury Mitt

Black Diamond Mercury Mitt
Black Diamond Mercury Mitt Black Diamond Mercury Mitt Black Diamond Mercury Mitt
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
6,200ден.
4,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Најуниверзалната топла ракавица од овој производител со водоотпорна мембрана, PrimaLoft® изолација и дополнителна изолација од „дебел полар“.

Од овој модел на залиха има уште само една големина: ХС
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!

Основно инфо:
Температурен опсег: -29/-12 ºC
Тежина за пар: 260 g

Повеќе инфо:
Целосно водоотпорна ракавица со PrimaLoft® изолација која е многу популарен избор за користење во активности во текот на целата година. Како заштитен материјал се користи Pertex Shield кој е растеглив во сите правци, а делот на дланката е од козја кожа со Kevlar® сошивање со цел да се зголеми издржливоста.

Мембрана: 100% водоотпорна и дишечка BDry мембрана
Лесна Pertex Shield мембрана која штити од абразија и која е растеглива во сите правци
Поставата која е од 340 грамски PrimaLoft Gold и „дебел полар“, може да се вади
Делод кај дланката е изработен од козја кожа со Kevlar сошивање
Изолација со 170 грамски PrimaLoft One на задната страна на дланката и 133 грамски PrimaLoft One во делот на дланката.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Mercury Mitt