Кошничката е празна!
Најпродавани

Conti. Race King TR 29x2.2 folding

Conti. Race King TR 29x2.2  folding
Бренд: Continental
Код на производот: Continental
Достапност: 10
2,200ден.
 
   - ИЛИ -   

Првиот избор на тркачите!

Класика! Натпреварувачка гума, која е подеднакво добра како за „Крос кантри“ светските купови, така и за маратони.
Мал отпор при „ролингот“ - овозможува брзо и лесно движење што е вистински избор како за сите натпреварувачи, така и за аматери кои сакаат што помал отпор при возењето на нивните авантури!

"Pure Grip Compound" составот овозможува и голема издржливост и долг век на траење.

Големина: 29 х 2.2
Тежина: 740 грама
Пумпање: 44-58пси
 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Continental Race King