Кошничката е празна!
Најпродавани

Conti. Grand Sport Race 28-622 folding

Conti. Grand Sport Race 28-622 folding
Бренд: Continental
Код на производот: Continental
Достапност: 1
2,150ден.
 
   - ИЛИ -   

Универзална гума - подготвена за секакви предизвици!
Овој модел е со ширина 28мм - за уште поголем комфор при возењето!

PureGrip компонента
Оваа најнова мешавина на компонента, е рангирана веднаш зад BlackChili компонентата на Континентал и нејзиното имет во случајов - самото кажува се': таа е „перформанс“ производ, наменет за друмскиот и планинскиот сектор, наменет да овозможи одличен грип, но и подолг животен век и голема издржливост!

NyTech Breaker
Ова е нов заштитен слој на Континентал, произведен врз докажаниот SafetySystem Breaker. Најлонскиот материјал на овој слој, го прави отпорен на дупнување и засекување - исто како посилните кевлар влакна, но во случајов со намален отпор при движењето и со намалена тежина. Категориски гледано, во класите на заштита, овој нов систем се наоѓа помеѓу SafetySystem и PolyX Brekaer заштитни слоеви во „перформанс“ делот на велосипедски гуми на оваа компанија!

Големина: 700х28
Тежина: 335 грама
Пумпање до: 115пси

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental, grand, sport, race, folding