Кошничката е празна!
Најпродавани

Corratec Corones Expert Disc

Corratec Corones Expert Disc
Corratec Corones Expert Disc Corratec Corones Expert Disc
Бренд: Corratec
Код на производот: corratec
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
129,500ден.

Овој модел ќе биде достапен во август.
Повеќе инфо и резервации: info@outdoor.mk

Спецификација:

Рам: Corratec Corones Expert Disc
Вилушка: Corratec Pro Control Disc
Кочници: Shimano 105 - хидраулични диск кочници со ротори од 160мм
Пренос: Shimano RS510 - 50/34
Касета: Shimano 105 - 11 12 13 14 15 17 19 22 25 28 32
Преден и заден менувач: Shimano 105
Преден и заден шифтер: Shimano 105
Седло: Селе Сан Марко Монца

За компанијата

Коратек е компанија која потекнува од Раублинг, во Баварија, Германија. Од самиот почеток, философијата на компанијата е: Пасија за велосипедизмот! Раублинг е и местото каде остануваат
веќе две генерации: дизајн, склопување, истражување и развој - во својата фабрика во подножјето на Алпите!
Пасијата е основата на нивните принципи кои ја карактеризираат нивната работа, нивните модели на велосипеди и сите други активности во кои учествуваат. 

Најголема мотивација, уште од самиот почеток е - да го направат совршениот велосипед и секојдневно работат во приближување на таа амбиција. Со тоа, нивниот фокус е во начелото „квалитетот пред се’!“ Дел од нивните иновации: најсилната и најбезбедна рамка за е-велосипед (Fusion Tube Edge Technology), Inside Link, Shadow Edge Tube Technology, Integrated Engine Bottom Bracket и други - се доказ дека претходно напишаното, да понудат укинатни и технолошки иновативни велосипеди - не се само празни зборови. 

Награди
Во изминатите години, Коратек во неколку наврати е добитник на награди за дизајн и иновација во Германија. Да спомнеме дел од нив: German Design Award Winner (2017), German Brand Award Winner (2018), Design Innvation Award (2019), Focus on E-bike Design&Innovation Award (2019)...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: corratec, corones