Кошничката е празна!
Најпродавани

Corratec CCT Team Race Disc

Corratec CCT Team Race Disc
Бренд: Corratec
Код на производот: corratec
Достапност: 1
195,000ден.

Достапни опции


* Друмски велосипеди - големини::

 
   - ИЛИ -   

Овој модел во моментов го имаме во големина 53.5, а во други големини во август.
Повеќе инфо и резервации: info@outdoor.mk

Забелешка:
Фотографијата ја споделуваме за визуелно претставување на рамот.
Опремата и тркалата, можете да ги погледнете во спецификацијата.

Спецификација:
Рам: CCT Team Disc
Вилушка: Corratec Pro Control Carbon Disc
Преден и заден менувач: Shimano 105
Преден и заден шифтер: Shimano 105
Касета: Shimano 105, однос: 11 12 13 14 15 17 19 22 25 28 32
Кочници: Shimano 105 - хидраулични диск кочници со 160мм ротори
Пренос: Shimano 105, однос: 50/34
Гуми: Continental Grand Prix 700x25C
Тркала: Mavic Ksyrium S25 disc
Седло: Selle Italia Model X

За компанијата

Коратек е компанија која потекнува од Раублинг, во Баварија, Германија. Од самиот почеток, философијата на компанијата е: Пасија за велосипедизмот! Раублинг е и местото каде остануваат
веќе две генерации: дизајн, склопување, истражување и развој - во својата фабрика во подножјето на Алпите!
Пасијата е основата на нивните принципи кои ја карактеризираат нивната работа, нивните модели на велосипеди и сите други активности во кои учествуваат. 

Најголема мотивација, уште од самиот почеток е - да го направат совршениот велосипед и секојдневно работат во приближување на таа амбиција. Со тоа, нивниот фокус е во начелото „квалитетот пред се’!“ Дел од нивните иновации: најсилната и најбезбедна рамка за е-велосипед (Fusion Tube Edge Technology), Inside Link, Shadow Edge Tube Technology, Integrated Engine Bottom Bracket и други - се доказ дека претходно напишаното, да понудат укинатни и технолошки иновативни велосипеди - не се само празни зборови. 

Награди
Во изминатите години, Коратек во неколку наврати е добитник на награди за дизајн и иновација во Германија. Да спомнеме дел од нив: German Design Award Winner (2017), German Brand Award Winner (2018), Design Innvation Award (2019), Focus on E-bike Design&Innovation Award (2019)...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: corratec, cct team