Кошничката е празна!
Најпродавани

Primus TrailBrake EX 0.75L red

Primus TrailBrake EX 0.75L red
Бренд: Primus
Код на производот: Primus
Достапност: 5
2,450ден.
 
   - ИЛИ -   

Овој производ ќе биде достапен од 10ти ноември!

Издржлив експедициски термос. „TrailBreak EX“ е направен од висока класа на нерѓосувачки челик и е издржлив и силен производ. Силиконскиот фат помага во ракувањето и заштитува од „студени прсти“ – кога би го фатиле термосот со голи раце во многу студени временски услови. Затворачот кој може да се користи како чаша, исто така е направен од двоен ѕид, па и тој помага во зачувување на температурата на пијалокот. Овој термос доаѓа со две тапи: една нормален кој овозможува максимално зачувување на температурата и една „ClickClose“ – која овозможува брзо отворање/затворање и од која може веднаш да се пие директно од термосот. Оваа тапа може целосно да се отвори и лесно се чисти. Широкиот отвор на термосот помага пак во негово лесно полнење и чистење.

  • Висина (mm): 262
  • Дијаметар (mm): 88
  • Тежина (g): 631
  • Волумен (ml): 750

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Primus TrailBrake EX