Tendon Ambition 9.8/60
Кошничката е празна!
Најпродавани

Tendon Ambition 9.8/60

Tendon Ambition 9.8/60
Бренд: Tendon
Код на производот: tendon
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
0ден.

Тендон Амбишн 9.8/60

Како што сугерира и самото име, ова јаже е наменето како за почетници, така и за амбициозни качувачи кои уживаат во качувањето, како во затворен простор, така и во природа. Оваа серија нуди одличен однос на перформанси и цена! 
 
Спецификација
Диаметар (мм) 9.8
Тежина (грам/метар) 64
Број на УИАА падови 9
Максимална ударна сила (kN) 7.4
Пролизгување на кошулица (%) 0.05
Статичко издолжување (%) 7.9
Динамичко издолжување (%) 35
Стандарди: CE 1019, EN 892

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: tendon, ambition