Nalini Bas Ergo Fit Jersey
Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Bas Ergo Fit Jersey

Nalini Bas Ergo Fit Jersey
Nalini Bas Ergo Fit Jersey Nalini Bas Ergo Fit Jersey Nalini Bas Ergo Fit Jersey Nalini Bas Ergo Fit Jersey
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност: 7
7,400ден.
3,700ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Одлична цена со 50% ПОПУСТ

Аеродинамичен дрес за велосипедизам, со т.н. „High speed“ материјал во делот на рамењата и ракавите. За оваа текстура, потврдено е преку испитувања во воздушни тунели, дека го намалува триењето со воздухот. 

Предниот панел е создаден од мрежест материјал за голема дишливост и циркулација на воздухот, а супер лесниот материјал во задниот панел пак, овозможува чувство на свежина и во најтоплите денови и при најтешките искачувања!

Основни карактеристки:
- „High speed“ материјал во делот на рамењата и ракавите,
- YKK® патент по целата должина, со заштита од внатрешниот дел, како и под брадата,
- Силиконизиран грип во задниот дел околу половината,
- Моделот е без шевови, со топлинско спојување на панелите, за неверојатен комфор,
- 3 џеба во задниот дел во карактеристичната поставеност на Налини и еден дополнителен на патент - од водоотпорен материјал,
- Рефлектирачки детали во делот над џебовите, како и рефлектирачки логоа во предниот дел во делот на градите и во задниот дел, кај централниот џеб..

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, bas ergo