Nalini Ergo XWarm
Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Ergo XWarm

Nalini Ergo XWarm
Nalini Ergo XWarm Nalini Ergo XWarm Nalini Ergo XWarm
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност: 5
7,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Материјалот со 3Д текстура во делот на ракавите и горниот дел на торзото, овозможува супериорни аеродинамични квалитети, а во исто време е и водоодбивен - што го прави адаптибилен, во малку помеку услови, да биде носен како надворешен/последен слој.

Термо материјалот кој се користи во остатокот од торзото е многу растеглив и особено мек, што го прави многу комфорен за носење.

Патентот е со цела должина, а во неговиот заден дел, има заштитен додаток кој штити од закачување на основниот слој на пример или пак од штитнување, но и помага и штити од ветер.

Во задниот дел на дресот, има три џеба, кои на горниот свој дел имаат рефлектирачка лента, која дополнително помага во Ваша безбедност/видливост на патот, како и дополнителните рефлектирачки логоа од двете страни на дресот.

Препорачан температурен опсег: 8°C to 14°C

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, xwarm, ergo