Nalini Bas Laser Bib
Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Bas Laser Bib

Nalini Bas Laser Bib
Nalini Bas Laser Bib Nalini Bas Laser Bib Nalini Bas Laser Bib Nalini Bas Laser Bib
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност: 5
8,000ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Овој долен дрес за велосипедизам, е направен од едно парче материјал, со што е овозможено да се намали бројот на потребни сечења и кроења - за да има што помалку шевови, а се зачувува високото техничко ниво на моделот. 

Материјалот кој се користи, овозможува компресивен фит, а е многу мек при контакт со кожата. Тој помага во задржување на телото да биде свежо и суво, а има и супериорна дишливост. 
Ласерскиот крој дава многу чист лик на овој дрес, силиконизираниот раб дава добар грип околу нозете, а во задниот дел, поставен е и мал џеб.

На кратко околу спецификацијата:
Компресивниот Ликра Спорт материјал, дава оптимална поддршка на мускулите; 
Сечењата на прерамките, ногавиците и други рабови се „ласерски чисти“, а шевовите се „мазни“ - за што поголем комфор и помалку триење на такви рабови со кожата;
Прерамките се од многу лесен, еластичен материјал;
Силиконизирани додатоци овозможуваат добар грип/фат при контакт со кожата кај бутните мускули, а рефлектирачки детали (логоа и додатоци) - ја подобруваат видливоста и безбедноста во сообраќајот при возењето.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, laser