Кошничката е празна!
Најпродавани

Elite Novo Force

Elite Novo Force
Бренд: Elite
Код на производот: Elite
Достапност: 3
11,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Класичен тренажер со магнетен отпор, со поставување на задната гума на ролер и моќност до 690вати.

 

Ова е нова верзија на овој класичен тренажер со зацврстена рамка, многу компактен уред за магнетен отпор и многу други иновативни можности.

Конекција
Со користење на Misuro B+ сензорот (дополнително треба да се купи од Елит), Ново Форс може да стане компатибилен со Мој Е-Тренинг или други апликации. На тој начин, тренингот повеќе нема да биде досаден - туку ќе биде возбудливо, симулациско искуство. Овој сензор ги процесира податоците за брзината и каденцата со кпомпатибилните апликации/уреди/компјутери.

Тивок
Црвениот ролер на кој се допира задната гума, е направен од Еластогел, што е ексклузивен полиуретански материјал развиен и тестиран од Елит, со цел да се намали звукот при триењето и до 50%, но и да се намали износувањето на задната гума за дополнителни 20%.

Компатибилност
Ново Форс е компатибилен со сите типови на велосипеди: друмски или планински и со тркала од 24“ до 29“.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: elite, novo force