Elite Fly 550ml Giro d'Italia
Кошничката е празна!
Најпродавани

Elite Fly 550ml Giro d'Italia

Elite Fly 550ml Giro d'Italia
Бренд: Elite
Код на производот: elite
Достапност: 19
450ден.
 
   - ИЛИ -   

Најлесното шишенце - со одличен проток на течност, со дизајн посветен на најголемите трки!

Тежина: 54 грама (за 550мл)
Диаметар: 74мм

Ова се најлесните шишенца за велосипедизам на пазарот!
Нивната мала тежина се овозможува со вариабилната дебелина на телото - шишенцето е подебело во основата, а потенко во централниот дел. Со тоа не само што се користи помалку пластика, туку и се овозможува сигурен фат при возењето и лесно истиснување на течност - во солидна количина, со многу нежно стискање.

Компактен дизајн
Нов, уникатен, „тркачки“ дизајн - креиран за одлична стабилност во држачот, како и за лесно вадење/маневрирање при возењето. Компактната форма овозможува лесно користење и со помали големини на рамови! Стандардниот диаметар ги прави да се компактни со повеќето држачи на пазарот...

Екстремно голем/лесен проток
Ергономскиот усник со поширок и рамен врв, овозможува голем проток на течност, а тоа се гарантира пак и со многу мекото тело: само нежно притиснете и веднаш се добива солидна количина на течност - клучен фактор за едноставна и ефикасна хидратација.

Хигиенски, иновативни материјали
Шишенцата на Елит се произведени со користење иновативни материјали - кои немаат мирис, се меки и се одлично издржливи. Тие се резултат на 3-годишно истражување спроведено во повеќе универзитетски центри.
Елит Флај шишенцата се хигиенски и лесни за миење. Имаат 20% поголем усник во споредба со стандардните шишенца, со што се добива подобра хидратација, но исто така и се овозможува подобро миење. Тие можат да се перат и во машина за садови на температура до 40 степени, а лесно и се расклопуваат - со што се овозможува лесно сушење, како и заштита од развој на мувла и умирисување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: elite, fly