Кошничката е празна!
Најпродавани

Campagnolo Calima

Campagnolo Calima
Бренд: Campagnolo
Код на производот: Campagnolo
Достапност: 2
10,500ден.
 
   - ИЛИ -   

24-милиметри профилен модел од италијанскиот производител Кампањоло - компанија која нуди иновативни и високо-квалитетни решенија уште од 1933 година.
 
Ова е модел кој би сакале да го имаат како пасионираните вљубеници во велосипедизмот, така и докажаните професионалци: доволно лесно за да се вози и по најстрмните искачувања, но и доволно издржливо и флексибилно за да се соочи и со најсуровите патишта.

Ексклузивна Г3 плетка на жиците на задното тркало!

Овој сет е за клинчер гуми.

Висина на профил на обрачот: 24мм
Ширина на обрачот: 22мм
Тежина: 1826 грама/сет

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: campagnolo, calima