Кошничката е празна!
Најпродавани

Campagnolo Bora WTO 45

Campagnolo Bora WTO 45
Бренд: Campagnolo
Код на производот: Campagnolo
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
132,800ден.

Семејството на аеро тркала на Кампањоло, збогатено со уште еден член - модел со 45мм профил.
Дизајнот на обрачот овозможува максимална аеродинамична пенетрација, а под одредени агли на возење, ветерот всушност му станува значаен сојузник на возачот! Аеродинамичните главини и керамичките „УСБ“ системи на лагери во нив се дел од дизајнерскиот избор со цел да се оптимизираат перформансите...

19-милиметарската внатрешна ширина на обрачот, овозможува користење на гуми од 23, 25 и 28мм, а како надополнување на тоа, оваа верзија е и „2-Way Fit", што значи Кампањоло овозможува да се користи ова тркало, како со клинчер, така и со тјублест системи на надворешни гуми. 

Додека клучната улога на овој модел е да овозможи екстремни перформанси, подеднакво големо внимание е посветено и на безбедноста - со користење на „АС3“ технологијата, која овозможува безбедно, модулирано кочење во сите временски услови. 

Тежина: 1496грама
Димензии: 45х26.5мм, со внатрешни 19мм

Во пакет со:
Тркалата доаѓаат со специјалните црвени пакни на Кампањоло, наменети за карбонски тркала, кои ја подобруваат кочната моќ за 40% во влажни услови и за 20% во суви услови; лесно QuickRelease затегнувачи на тркалата кои се со аеродинамичен профил и се со сјаен финиш; 35мм тјублес вентили, 35мм продолжетоци, 2 хебли за вадење на гумите од тркалата...

45мм, но аеро!
Дизајнот на обрачот, овозможува максимално аеродинамично пенетрирање под агол на ветрот од 12 и 19 степени, што е особено значајно за триатлонците, а елиптичниот модел со 18 жици во предното тркало, овозможува супериорно надминување на отпорот при напредувањето.

Компатибилност со касети:
Кампањоло 10/11/12
Шимано/СРАМ 10/1

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: campagnolo, bora, wto