Кошничката е празна!
Најпродавани

Campagnolo Chorus 12s

Campagnolo Chorus 12s
Бренд: Campagnolo
Код на производот: Campagnolo
Достапност: 5
2,800ден.
 
   - ИЛИ -   

Новиот Корус! Сега за 12 брзини...

Со цел да се гарантираат беспрекорни и сигурни перформанси, дури и во поголемите касети, како и прецизно менување со предниот и задниот менувач, направени беа големи напори да се креира долготраен и сигурен ланец за 12-брзински системи, од класата Корус - и покраj тоа што тој е потенок од досегашниот Корус ланец, кој беше за 11-брзини. 

Овој ланец ги има истите нивоа на перформанси како тој од Супер Рекорд класата - со малку поголема тежина од него, но сепак одлична: 241 грам!

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: campagnolo, chorus, 12s