Кошничката е празна!
Најпродавани

Campagnolo Chorus 12s FD

Campagnolo Chorus 12s FD
Бренд: Campagnolo
Код на производот: Campagnolo
Достапност: 1
6,200ден.
 
   - ИЛИ -   

Корус групата за 12-брзински системи, од италијанската компанија Кампањоло, е нов пример за систем со високи перформанси! Возачите кои ги почитуваат производите на Кампањоло од високата класа, секогаш ги сакале деловите на опремата од групата Корус - посебно поради нивниот одличен сооднос на цена и перформанси.

Не се правени никакви компромиси помеѓу оваа група и главните предности на Супер Рекорд и Рекорд 12-брзинските системи. Како надополнување на ова, Корус доаѓа со сосема нова опција на пренос: Ултра Торк со однос 32/48, покрај постоечките 34/50 и 36/52, а новина е и можноста за избор на курбла од 165мм. Ова, во комбинација со посебно подготвените касети 11-29, 11-32 и 11-34, ја прави Корус групата идеален избор на возачи кои сакаат да имаат извор за сеопфатно друмско искуство.


Корус преден менувач

Прецизното, екстремно флуидно движење на предниот менувач е постигнато благодарение како на сосема новите сајли и кошулки, така и благодарение на самиот дизајн и конструкција на менувачот - со што пак дополнително и самото менување е многу побрзо и реактивно и без празен од. Дизајнот на овој менувач и траекторијата, овозможуваат без проблем користење на гуми до 32мм...
Тежина: 87 грамa

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: campagnolo, chorus, 12s