Romet 26" Jolene 6.1
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet 26" Jolene 6.1

Romet 26" Jolene 6.1
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 5
20,500ден.
 
   - ИЛИ -   

За Ромет

Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!

 
Спецификација за овој модел:​
Тркало/материјал: 26" / алуминиум 6061
Вилушка со амортизер
Брзини: 21
Шифтери: Shimano ST-EF41 3х7 брзини
Преден менувач: Shimano Tourney TY300
Заден менувач: Shimano Tourney TY300D
Пренос: 42/34/24T 170мм
Гуми: Michelin Country A.T 26×2,0
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Касета: Shimano MF-TZ500 14-28T (21 брзина)

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, jolene