Romet 26" Rambler R6 JR
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet 26" Rambler R6 JR

Romet 26" Rambler R6 JR
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 3
22,500ден.
 
   - ИЛИ -   
Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Детски/јуниор модел, со амортизер и 21 брзина

Тркало/ материјал на рам: 26" / alu 6061
Преден шифтер: Shimano Revoshift RS-35 3 speed
Заден шифтер: Shimano Revoshift RS-35 7 speed
Преден менувач: Falcon MF-31D
Заден менувач: Shimano Tourney TY300
Пренос: Shimano Tourney TY-301, однос: 42/34/24T, курбла: 170 mm
Кочници: Алуминиумски V-brake
Гуми: 26×2,1
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Касета: 14-28T, 7sp

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, rambler