Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Rambler 24

Romet Rambler 24
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 1
21,500ден.
 
   - ИЛИ -   
Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Детски/јуниор модел, со амортизер и 21 брзина

Тркало/ материјал на рам: 24" / alu 6061
Број на брзини: 21
Шифтер преден: Shimano Revoshift RS-36 3 speed
Шифтер заден: Shimano Revoshift RS-36 7 speed
Менувач преден: Shimano Tourney FD-TY300
Менувач заден: Shimano Tourney RD-TY300
Пренос: 42/34/24T, курбла: 152 mm
Кочници: алуминиумски V-brake
Гума: 24×1,90
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Касета: 14-28T, 7sp

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, rambler