Romet Rambler R9.2 grey/green
Кошничката е празна!
Најпродавани

Romet Rambler R9.2 grey/green

Romet Rambler R9.2 grey/green
Бренд: Romet
Код на производот: romet
Достапност: 5
35,000ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

За Ромет:

Нашата компанија е претставник за Македонија, на неколку компании со голема традиција во велосипедизмот, меѓу кои и полската компанија Ромет!
Покрај тоа што оваа компанија има повеќедецениска традиција во овој сегмент, таа денес е посебна и по нешто друго:
- Ромет денес е прва компанија во Полска и втора во Европа воопшто, која на своја почва, има сопствено производство на алуминиумски рамки и композитни компоненти - во својата фабрика во Полска!
- Ромет е еден од најголемите производители на велосипеди во Европа, со произведени околу 400,000 велосипеди годишно.
- Иксуството во индустријата, ефикасноста на производството и флексибилноста на планирањето, овозможуваат брз одговор на потребите на пазарот – а токму тоа што производството се случува „дома“, тоа овозможува и целосна контрола на квалитетот во сите етапи на производството – од дизајн до финалните логистики!
 
Спецификација за овој модел:
Амортизер: SR Suntour XCE
Тркало/материјал на рам: 29" / alu 6061
Број на брзини: 24
Преден шифтер: Shimano Tourney TX800 3 speed
Заден шифтер: Shimano Tourney TX800 8 speed 
Преден менувач: Shimano Tourney TY700
Заден менувач: Shimano ACERA RDM-360 (24 брзински систем со широк опсег на употреба)
Пренос: Shimano FCTY-301, однос: 42/34/24T, курбла: 170мм
Кочници: диск Shimano Tourney TX805 (Шимано диск кочници!)
Ротори: 160мм
Гуми: Michelin Country Racer 29×2,1
Обрачи: дуплоѕидни алуминиумски
Касета: Shimano HG31-8 11-34T

Повеќе инфо за компанијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: romet, rambler