Vaude Aqua Light 24L
Кошничката е празна!
Најпродавани

Vaude Aqua Light 24L

Vaude Aqua Light 24L
Vaude Aqua Light 24L Vaude Aqua Light 24L
Бренд: Vaude
Код на производот: vaude
Достапност: 2
4,200ден.
 
   - ИЛИ -   

Торба за на багажник за на велосипед - со многу мала тежина

Волумен: 24Л

Ултра-лесна, водоотпорна торба, чиј отвор се затвора со мотање во ролна, со што може да се добие компактен волумен при секое затворање, согласно искористениот простор внатре.

Дополнително - компактност при пакувањето/затворањето се добива и со страничните растегливи замки за затегнување. 

Торбата има рефлектирачки елементи за подобрена видливост во сообраќајот. 

За прицврстување на торбата на багажникот, се користи докажаниот QMR 2.0 систем, кој е многу лесен и интуитивен за користење, а кој исто така и може да се заклучи...

Торбата е изработена од материјал кој е обложен со полиуретан (ПУ), а не со штетниот ПВЦ, а исто така и водоотпорноста се постигнува со користење на еколошки методи...

Концепт, развој и производство - во Германија.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: vaude, aqua