Zefal Adventure C2
Кошничката е празна!
Најпродавани

Zefal Adventure C2

Zefal Adventure C2
Zefal Adventure C2 Zefal Adventure C2 Zefal Adventure C2 Zefal Adventure C2 Zefal Adventure C2 Zefal Adventure C2
Бренд: Zefal
Код на производот: zefal
Достапност: 1
2,300ден.
 
   - ИЛИ -   

Zefal Adventure C2

Водоотпорна торбичка (IPX4 стандард) за поставување од долната страна на горната цевка - ќе биде Ваш придружник во било кој тип на велосипедска авантура, независно дали возите друмски, гравел, туринг или планински велосипед. Волуменот е доволно голем за да можете покрај повеќето основни работи - дополнително да ја ставите внатре на пример и ветровката...

Торбичката може да се постави во предниот или задниот агол на триаголникот на рамката.

Тежина: 155гр
Волумен: 2.5Л
Димензии: 340х110х65мм

Материјал: Полиестер 600Д ТПУ, со водоодбивен патент

Материјалите кои се користат за гуртните за затегнување помагаат во минимизирање на триењето, но секако - ризикот од траги на рамот не може целосно да биде избегнат. За целосно избегнување на траги од триење, се препорачува претходна заштита со проѕирна фолија - како таа што често се користи за заштита на рамот од удари на ланецот. 
Торбичката се препорачува да се пере рачно и да не се става во машина за перење. 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: zefal, adventure, bikepacking