Zefal Adventure C4
Кошничката е празна!
Најпродавани

Zefal Adventure C4

Zefal Adventure C4
Zefal Adventure C4 Zefal Adventure C4 Zefal Adventure C4 Zefal Adventure C4
Бренд: Zefal
Код на производот: zefal
Достапност: 2
2,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Zefal Adventure C4

Водоотпорна торбичка (IPX4 стандард) за поставување од долната страна на горната цевка (по целата нејзина должина) - ќе биде Ваш придружник во било кој тип на велосипедска авантура, независно дали возите друмски, гравел, туринг или планински велосипед. Волуменот е доволно голем за да можете покрај повеќето основни работи - дополнително да ја ставите внатре на пример и ветровката...

Тежина: 238гр
Волумен: 4.2Л
Димензии: 500х140х65мм

Материјал: Полиестер 600Д ТПУ, со водоодбивен патент

Материјалите кои се користат за гуртните за затегнување помагаат во минимизирање на триењето, но секако - ризикот од траги на рамот не може целосно да биде избегнат. За целосно избегнување на траги од триење, се препорачува претходна заштита со проѕирна фолија - како таа што често се користи за заштита на рамот од удари на ланецот. 
Торбичката се препорачува да се пере рачно и да не се става во машина за перење. 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: zefal, adventure, bikepacking