Nalini New Carena JKT
Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini New Carena JKT

Nalini New Carena JKT
Nalini New Carena JKT Nalini New Carena JKT
Бренд: Nalini
Код на производот: nalini
Достапност: 3
11,900ден.
9,500ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само 2 големини: С и ХЛ
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!

Еден од најпосакуваните модели на зимска јакна на Налини - сега во нова верзија!

Карена е совршен термален слој, со мембрана која штити од вода и ветер, но сепак со добро дишлив и еластичен материјал за комфор. За постудени денови секако, решение е користење на соодветен основен или прв слој под нејзе.

Ова е софтшел јакна со поларест материјал од внатре, со патент по целата должина, кој пак има соодветна заштита од внатрешната страна, со што се штити од зафаќање на друг слој под јакната или пак и од штипнување. 

Во задниот дел има 3 џеба, кои во својот долен дел, имаат мрежа низ која во случај на дожд, водата би истекувала низ нејзе за побрзо и сушење на џебовите во нивната внатрешност.

На јакната постојат неколку логоа кои се рефлектирачки, а рефлектирачки се и лентите кои се поставени на горниот дел од џебовите.

Препорачан температурен опсег: 2°C to 10°C

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, carena