Conti. Double Fighter III 27.5x2
Кошничката е празна!
Најпродавани

Conti. Double Fighter III 27.5x2

Conti. Double Fighter III 27.5x2
Бренд: Continental
Код на производот: Continental
Достапност: 1
1,300ден.
 
   - ИЛИ -   

Гума со двојна намена: лесен и тивок ролинг по асфалт, но и со одличен грип на земјена патека

Робусните странични ѕидови на оваа гума во голема мера ја штита од странични оштетувања - и за време на возење по агресивен терен. Ова е идеална гума за трансформирање на планински велосипед во лесно управлив градски перформер!


Тежина: 860 грама
TPI: 3/180
PSI: 50-65

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental double fighter