Conti. Ride Tour 42-700
Кошничката е празна!
Најпродавани

Conti. Ride Tour 42-700

Conti. Ride Tour 42-700
Conti. Ride Tour 42-700 Conti. Ride Tour 42-700
Бренд: Continental
Код на производот: Continental
Достапност: 8
1,300ден.
 
   - ИЛИ -   

Независно дали се работи за добар или лош асфалт или пак и земјен пат, ова е вистинската гума за вашите секојдневни возења, благодарение на робусната заштита против дупнување, како и дополнителниот гумен слој за уште поголема вкупно извозена километража!

На располагање во нашиот продажен центар е моделот кој има и рефлектирачка трака од страната - за поголема видливост/безбедност при послаба светлина...

EXTRA PunctureBelt
Ако барате гума која ќе биде Ваш сигурен и безбеден партнер, одберете ја оваа поради нејзиниот масивен заштитен слој, а во комбинација и со засилените гумени странични ѕидови. Високо ниво на заштите против дупнување како и истрошување на страничните ѕидови!

Големина: 700х42
Тежина: 790 грама
Пумпање до: 65пси

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental, ride tour