Conti. Contact Plus 32-622
Кошничката е празна!
Најпродавани

Conti. Contact Plus 32-622

Conti. Contact Plus 32-622
Conti. Contact Plus 32-622 Conti. Contact Plus 32-622
Бренд: Continental
Код на производот: Continental
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
1,900ден.

Овој производ во моментов го нема на залиха!

Гума за широк спектар на активности - за различен тип на патишта, која му дава дополнителна сила на велосипедот. 
Благодарение на дополнителната заштита против дупнување, никој нема да заостане поради дупната гума.
Со соодветниот сертификат, оваа гума е дизајнирана да може да се користи и со е-велосипеди кои можат да возат и до 50км/час!

Забележително поотпорна од конкуренцијата!
Во текот на развојот на овој модел, Континентал правеше споредба со гуми на 9 конкурентски компании - во однос на заштитата од пробивање од предмети. Истражувањата се водеа во Зедлер Институтот и беше подвлечено дека Контакт Плус моделот на Континентал е „забележително поотпорен“ од оштетутвања од пробивања од парченца стакло и слични предмети, споредбено со гумите на конкурентите.
- Процедурата на тестот
Тестирани беа гуми со големини 47-622 и 42-622, а пробивањата од предмети се правеа на температури помеѓу 20.5 и 21.8 степени Целзиусови, при што беа правени по 3 теста на гума, на 3 различни места на гумите. Остриот предмет беше со ширина од 5мм и поставен под агол од 40 степени.
Во просек - Контакт Плус гумата на Континентал беше со убедлива 30% поголема отпорност од гумите на конкурентските компании.


Ширина: 32
Тежина: 750 грама
Пумпање до: 85пси 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: continental, contact plus